Wifi EGMS — Nytt sertifikat
På grunn av endring av sertifikat på wifi-nettverket EGMS må man godkjenne nytt sertifikat på enheter koblet på dette nettverket. Dette gjelder både datamaskiner og mobiltelefoner.
Vennligst se instruksjonene for din enhet/operativsystem.
Dersom veiledningen under ikke hjelper, vennligst gå til IT-brukerstøtte eller kontakt de på e-post.
Windows
Dersom Windows ikke vil koble til EGMS så må du glemme nettverket på maskinen og legge det til igjen.
Instruksjon
- Åpne listen over Wifi-nettverk nede til høyre på startmenyen.
- Høyreklikk på «EGMS» og velg Glem.
- Ta en omstart på maskinen.
- Åpne wifi-listen og logg inn på «EGMS» på nytt med brukernavnet og passordet ditt.
Mac
macOS vil automatisk be deg om å godkjenne nytt sertifikat. Da er det bare å klikke «Fortsett» og godkjenne med fingeravtrykk (hvis du har Touch ID) eller med passordet ditt (på maskinen).
iPhone og iPad
iPhone og iPad vil automatisk be deg om å godkjenne nytt sertifikat. Da må du bare klikke «Godkjenn» i boksen som dukker opp på skjermen.
Har du problemer med dette kan du glemme wifi-nett EGMS og så legge det til på nytt igjen. Du skal da få valget om å godkjenne sertifikatet på nytt.
Android
Dersom du har problemer med å koble til wifi EGMS så glem nettverket og koble til på nytt.
Dersom du får utvidete spørsmål om tilkobling velg følgende:
- EAP: PEAP
- Phase 2 authentication: MSCHAPV2
- CA cert: System cert
- Domene: egms.no
Brukernavn og passord er EGMS-brukeren din.